O víkendu 18.-19.5. se uskutečnily další závody M ČR, PČR a PČMF v biketrialu v obci Obernalp u rakouského Retzu. Závody v prostorách bývalého lomu a na náhorní planině u okolních vinic uspořádala přímo biketrialová komise ČMF. Na všechny jezdce čekaly každý den 2 okruhy po 7 respektive 6 kontrolovaných sekcích. Za krásného takřka letního počasí s nástrahami těžkých sekcí bojovalo každý den ve všech věkových a výkonnostních kategoriích celkem přes 70 závodníků.

Pro náš tým šlo o první letošní závody biketrialu pod křídly ČMF a po předešlém závodu v Olomouci dle pravidel UCI o minulém víkendu jsme se museli zpět všichni přeorientovat na starý bodovací systém pracující pouze s trestnými body. Laťka obtížnosti pro některé kategorie byla staviteli nastavena opravdu vysoko a to platí zejména pro kategorii „Hobby bílá“, v které startoval i náš zástupce Přemysl Doleček. Sobotní závod této kategorie by se dal charakterizovat jako boj o vítězství v případě ulovení alespoň 3 trestných bodů na nějaké sekci místo maximálního počtu 5. De fakto polovina startovního pole v této kategorii dorazila do cíle po dvou okruzích s plným počtem trestných bodů ! Toto neplatilo právě pro našeho zástupce Přému Dolečka. Po té, co se mu podařilo vyválčit během celého závodu právě alespoň jednu trojku, vybojoval pěkné 7. místo. V případě Přémy šlo o první závod vůbec, takže velice pěkný výsledek.

Eliška Krejsová a Šimon Krejsa startující v nejmladší kategorii „Hobby růžová“  přivezli do cíle již podstatně menší počet trestných bodů, dokonce nechyběly ani čisté  průjezdy a výsledkem tak byly následující umístění: 6. místo Šimon, 10. místo Eliška. Zde musíme ocenit motivační krok ze strany organizátorů, všichni účastníci této kategorii absolvovali závěrečný  vyhlašovací ceremoniál a obdrželi  věcné ceny. Oba palce nahoru ! Ve velice obdobném duchu probíhaly i nedělní závody, došlo k uvážlivému snížení obtížnosti tratí právě v kategorii „Hobby bílá“, většina sekcí se jela v opačném směru než sobotní závody. Stejně jako v sobotu se vítězem závodu v nejprestižnější kategorii Elite stala největší hvězda českého biketrialu a cyklotrialu Vašek Kolář. Členové našeho klubu se opět neztratili, Přéma Doleček 4. místo, Šimon Krejsa 8. místo, Eliška Krejsová 11. místo. Zde stojí za poznámku počet závodníků v jednotlivých kategoriích. Právě nejmladší kategorie „hobby růžová“ patří mezi nejvíce obsazené a s přibývající obtížností pro vyšší kategorie počty účastníků trochu klesají. Toto svědčí o obtížnosti tohoto sportu, při současné obtížnosti tratí je opravdu nutné se tréninku věnovat opravdu naplno.

Dalším závodem bude klání Youth Games ve středočeské Sklence dle pravidel UCI v neděli 2. června.

Výsledky Retz sobota 18.5.2019

Výsledky Retz neděle 19.5.2019

Fotogalerie Retz 2019

1 Comment

Martin Doleček 25.5.2019 at 16:46

pěkný fotky

Leave a Comment